lek. med. Aneta Ptak

 

 

 

  Medycyna estetyczna - Toksyna botulinowa - Botox
       
Bielsko-Biała Instytut Anti Aging


 

Botox - Toksyna botulinowa Bielsko-Biała

Toksyna botulinowa czyli popularny Botox to oczyszczone białko produkowane przez bakterię Clostridium botulinum. Toxyna podana domięśniowo blokuje odbieranie przez mięsień impulsów nerwowych powodując jego rozluźnienie, dzięki czemu uzyskujemy efekt wygładzenia zmarszczek. Ilości preparatu są minimalne dzięki czemu jego działanie ma charakter tylko miejscowy.

 

Botox - czy zabieg jest bezpieczny i jak długo działa?

 

Stosowany na całym świecie od lat trzydziestych XX wieku Botox znalazł szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w okulistyce, neurologii, i rehabilitacji. W medycynie estetycznej dawki stosowane przez dermatologów są minimalne oraz podawane jedynie miejscowo, to sprawia, że bardzo rzadko spotykamy się z działaniami ubocznymi preparatu. Jednakże pacjent w trakcie konsultacji jest każdorazowo informowany o wszelkich możliwych powikłaniach, a ich wystąpienie zależy od indywidualnych osobniczych jego cech.

Działanie toksyny botulinowej utrzymuje się ok. 6 miesięcy, zależy w dużym stopniu od grubości skóry oraz mięśniówki pacjenta. Po każdej następnej injekcji rezultaty mogą być trwalsze.

 

​  Toksyna botulinowa - zabiegi w Instytutcie Anti Aging Bielsko-Biała

 

Instytut medycyny estetycznej w Bielsku-Białej z powodzeniem stosuje preparat toksyny botulinowej czyli botox. Preparat toksyny botulinowej jest szeroko stosowany w usuwaniu:

 

  do usuwania zmarszczek między brwiami, kurzych łapek lub linii śmiechu,

  poziomych linii na czole,

  w wygładzaniu zmarszczek szyi oraz unoszeniu brwi,

  innych: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie i szyi.