lek. med. Aneta Ptak

 

 

 

  Medycyna estetyczna - Hydroksyapatyt wapnia - Crystalys, Radiesse - wypełniacze w medycynie estetycznej
       
Bielsko-Biała Instytut Anti Aging


 

Medycyna estetyczna to dziedzina, w której nastepuje ciągłe poszerzanie wiedzy dlatego z roku na rok udaje się opatentować preparaty stanowiące skuteczne i bezpieczne wypełniacze stosowane do zabiegów eliminujących utratę jędrności skóry, zmniejszających widoczne zmarszczki i powodujących regenerację pozbawionej witalności skóry,. Zabiegi te pozwalają przywrócić upragnioną młodość, bez rezygnacji z naturalnego efektu i bezpieczeństwa wykonywanych procedur.

 

Hydroksyapatyt Crystalys - wypełniacz nowej generacji

 

Crystalys, preaprat z hydroksyapatytem wapnia wiąże się z tkanką i stymuluje skórę do odbudowy, przywracając jednocześnie twarzy właściwy owal i proporcje. Jest obecnie szeroko stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. Uważany za bardzo bezpieczny środek do niwelowania zmarszczek.

 

 

Wskazania do zabiegu Crystalys:

  • modelowania dłoni
  • modelowania policzków
  • modelowanie okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy
  • spłycanie bruzd nosowo – wargowych
  • Korekta i likwidacja zmarszczek, tzw. „marionetkowych,” tj. biegnących od nosa, koło kącików ust aż do podbródka
  • niechirurgiczna plastyka nosa
  • korekcja płatków ucha.

 

Zabieg Radiesse - co wyróżnia i dla kogo wypełniacz Radiesse?

 

Radiesse to także nowa generacja wypełniacza. Charakteryzuje go wytrzymałość, długotrwałość i niezwykła różnorodność zastosowania zarówno w kosmetyce, jak i rekonstrukcji, bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych. Radiesse nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych. W związku z powyższym nie ma potrzeby robienia testów uczuleniowych bezpośrednio przed zabiegiem. 

 

Radiesse składa się z maleńkich, gładkich cząsteczek hydroksyapatytu wapnia (CaHA). Cząsteczki te tworzą rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu, tworzone przez ludzki organizm, a to z kolei zapewnia pożądane długotrwałe efekty. Te unikalne zalety preparatu sprawiają, że Radiesse jest idealnym wyborem dla modelowania i rzeźbienia konturu twarzy oraz innych zastosowań medycznych. Radiesse bardzo dobrze unosi skórę nie nadając jej nadmiernej objętości, co doceniają kobiety o okrągłych lub owalnych twarzach, u których nadmiar objętości kojarzy się po prostu z pogrubieniem kształtu twarzy.

 

Zabieg Radiesse przeznaczony jest dla osób z widocznymi już oznakami utraty gęstości skóry, nie tylko wyraźnego zwiotczenia, ale także w przypadku nawet młodszej, jeszcze jędrnej skóry, ale z ubytkami tkanki np. po gwałtownym schudnięciu Zabieg zalecany jest szczególnie dla kobiet w okresie menopauzalnym, a u osób często korzystających ze słońca lub palaczy jest nieoceniony jako substancja biorewitalizująca. Ogólnie możemy określić Radiesse jako uniwersalny zabieg dla osób aktywnych zawodowo, korzystających z uroków słońca, sauny, korzystających z oferty zabiegów laserowych.