lek. med. Aneta Ptak

 

 

 

  Medycyna estetyczna - Kwas hialuronowy - Wypełnianie zmarszczek
       
Bielsko-Biała Instytut Anti Aging


 

Kwas hialuronowy to najlepszy, obecnie znany środek do korekcji i wypełniania zmarszczek. Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący w ludzkim ciele, głównie w skórze. Do jego najważniejszych cech należy wiązanie wody, dzięki czemu dochodzi do prawidłowego nawodnienia tkanek. Unikatowe właściwości kwasu sprawiają, że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych stosowanych w okulistyce, ortopedii i wielu innych działach medycyny.

 

Kwas hialuronowy - zabiegi wygładzające zmarszczki

 

Wygładzanianie kwasem hialuronowym to bardzo skuteczne zabiegi medycyny estetycznej. Dają natychmiastowe efekty. Po okresie wchłonięcia kwasu hialuronowego stan skóry wraca do stanu wyjściowego. Proces ten jest w stu procentach odwracalny po upływie określonego czasu działania kwasu hialuronowego. Cząstki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat.


Na polskim rynku dostępnych jest kilka preparatów kwasu hialuronowego. Preparaty stosowane do wygładzenia zmarszczek są produktami syntetycznymi, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia alergii, zapewniając nam dużą wygodę, gdyż nie wymagają stosowania wcześniejszych prób uczuleniowych.

 

Zabiegi wygładzania zmarszczek - Kwas hialuronowy - opis zabiegu

 

Wszystkie preparaty mają postać bezbarwnego, elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełni zmarszczkę. Zabieg nie powoduje wyłączenia pacjenta z normalnego codziennego życia. Czas trwania zabiegu zależy od głębokości zmarszczek, trwa od 30-60 minut. Wypełnianie stosowane jest w celu usunięcia zmarszczek okołowargowych, zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych, bruzd nosowo-wargowych opadających kącików ust. Okres utrzymywania się efektu wynosi od 6 miesięcy do nawet 5 lat i zależy od rodzaju podanego preparatu oraz cech osobniczych pacjenta, takich jak:

  •     wiek,
  •     rodzaj skóry,
  •     tryb życia(palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce).

Kwas hialuronowy - Zalety zabiegów

 

  •     naturalne i natychmiastowe rezultaty estetyczne
  •     preparaty z kwasem hialuronowym nie są pochodzenia zwierzęcego
  •     są całkowicie wchłaniane
  •     zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym nie wymagają testów alergicznych
  •     jego cząsteczki nie są wykrywalne jako ciała obce