lek. med. Aneta Ptak

 

 

 

  Medycyna estetyczna - Nici liftingujące PDO, APTOS - Nici bio-wchłanialne
       
Bielsko-Biała Instytut Anti Aging


 

Zastosowanie nici bio-wchłanialnych (nici liftingujacych) stanowi odpowiedź na pytania o alternatywne dla chirurgii plastycznej zabiegi odmładzające. Już od kilkunastu lat nici te są opcjonalną metodą przeciwdziałania oznakom starzenia sie naszej skóry. Stosowanie nici liftingujących to zabiegi z grupu metod określanych jako lifting bez skalpela.

 

Nici PDO -  wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu


Charakterystyczna cechą Nici PDO jest wysoki poziom bezpieczeństwa, zabieg nie wymaga żadnych nacięć na skórze, jest bezbolesny. Łatwą implantację nici zapewnia jednolita i gładka struktura włókna, a proces ich wchłaniania trwa od 180 do 240 dni. To z kolei niweluje tendencję do zwłóknień i powstawania blizn. Ślady w miejscach wkłucia są niewielkie i zanikają po kilku godzinach. Zabieg z zastowoswaniem nici PDO można wykonywać o każdej porze roku u pacjentek i pacjentów w przedziale wiekowym 30-60+ lat, można go również z powodzeni łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

 

Bio-wchłanialne nici liftingujące PDO - Dwuetapowa tranformacja skóry

Proces transformacji skóry przebiega dwuetapowo. W pierwszej fazie na skutek mechanicznego oddziaływania wprowadzonych nici liftingujących PDO dochodzi to wygładzenia zmarszczek i podciągnięcia tkanek. Po upływie ok. 30 dni po zabiegu następuje na skutek stymulacji fibroblastów oraz syntezy endogennych komórek kolagenu poprawa początkowego efektu estetycznego. Efekty zabiegów liftingujących przy użyciu nici PDO utrzymują sie średnio od 25 do 36 miesięcy. Wpływ na utrzymanie się efektów mają przede wszystkim- pierwotna kondycja skóry, ilość fibroblastów, tempo procesów metabolicznych skóry, wiek oraz styl życia pacjenta.

 

Zabiegi z użyciem rozpuszczalnych nici Aptos

 

Skuteczną ofertę korygowania opadających tkanek miękkich, przez specjalistów nazywanych ptozami dają rozpuszczalne nici Aptos. Zabiegi z użyciem bio-wchłanialnych nici Aptos, czyli metoda Excellence i Light Lift, mogą być wykonane nawet w przypadku bardzo cienkiej skóry lub przy cienkiej warstwie tkanki tłuszczowej. Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom.