lek. med. Aneta Ptak

 

 

 

  Zabiegi na twarz i ciało - Masaże lecznicze i relaksacyjne
       
Bielsko-Biała Instytut Anti Aging


 

Masaż to specjalnie opracowana technika uciskania ciała, w celu pobudzonia i lepszego radzenia sobie ze schorzeniami. Takie masowanie ciała redukuje napięcie mięśni wywołane stresem lub brakiem ruchu. Masaż to zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym (nie plastycznym) odkształcaniu tkanek. Masaże mogą mieć cel leczniczy, relaksacyjny lub przygotowywać mięśnie do wysiłku.

 

Masaż klasyczny - skuteczna pomoc i leczenie 

Masaż klasyczny jest metodą leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów jak i przyczyn choroby. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek, wywierając wpływ na organizm. Masaż klasyczny charakteryzuję się 8 technikami wykonywanymi w odpowiedniej kolejności:

 

1.    Głaskanie
2.    Rozcieranie
3.    Wyciskanie
4.    Ugniatanie
5.    Uderzanie (oklepywanie)
6.    Wstrząsanie
7.    Wibracja
8.    Ruchy bierne

 

 

Masaż klasyczny może być całościowy, czyli taki gdzie masowane są kończyny dolne i górne, plecy i kark, brzuch i klatka piersiowa lub częściowy, gdzie masowany jest tylko wybrany przez pacjenta obszar np. same plecy i kark lub nogi.

Masaż trwa od 30 minut do 1,5 godziny. 

 

Masaż izometryczny - masaż na mięśniach napietych

W masażu izometrycznym wykorzystuje się techniki masażu klasycznego, ale wykonywany jest na napiętych mięśniach.

 

Masaż izometryczny składa się z trzech faz:

 

  • W pierwszej fazie należy rozgrzać skórę i mięśnie, a także pobudzić znajdujące się w nich receptory czuciowe. Efekt ten osiąga się wykonując masaż klasyczny.
  • Faza druga, najkrótsza, trwa do kilkunastu sekund i stanowi główny etap masażu. Terapeuta wykonuję intensywny masaż na mięśniu znajdującym się w skurczu izometrycznym.
  • Faza trzecia ma na celu zrelaksowanie i rozluźnienie mięśni.

 

Zabieg ten jest wykorzystywany do odbudowy siły i masy mięśniowej bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi.

 

 

Masaż relaksacyjny - gorące kamienie i olejki, świece, bańki chińskie i lód

 

- Masaż gorącymi kamieniami


Niezwykle przyjemna technika masażu, rozgrzewa ciało, ma działanie kojące, głęboko relaksujące i odprężające.


- Masaż gorącymi olejami

To masaż ciała przy użyciu odżywczego olejku arganowego zwanego również złotem Maroka, z dodatkiem rożnej nuty zapachowej, którą klient wybiera sam. Zabieg relaksuje, odpreża i pozostawia skórę miękką i aksamitną.


- Masaż świecą

Głęboko relaksuje i nawilża, regeneruje skórę oraz wspomaga walkę z cellulitem i rozstępami. Baza świecy zawiera unikalne połączenie masła Shea, olejków sojowego i jojoba, a także wosk pszczeli z wit. E.  Niepowtarzalny aromat świec sprawia, że masaż staje się niezapomnianym przeżyciem.


- Masaż SHIATSU

To rodzaj masażu wykonywany zgodnie z oddechem klienta. Polega na uciskaniu wybranych części ciała, aby usprawnić krążenie energii w organizmie poprzez oddziaływanie na kanały energetyczne. Masaż ten powoduje, iż ciało powraca do równowagi. Shiatsu usuwa nagromadzone napięcie. Masaż wykonywany jest na macie, a klient pozostaje w wygodnym ubraniu.                                            

- Masaż bańką chińską

Skuteczny oraz sprawdzony zabieg redukujący cellulit. Pobudza krążenie krwi i limfy, pozwala  pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii.

- Masaż lodem

Zabieg silnie ujędrniający i antycellulitowy. Aktywizuje przemianę materii. Skóra staje się gładka i napięta już po pierwszym zabiegu.