lek. med. Aneta Ptak

 

 

 

  Kosmetologia lekarska - MesoTherm
       
Innowacyjna odnowa skóry - Bielsko-Biała Instytut Anti Aging


 

MesoTherm - zaawansowana technologicznie, najnowsza i ekskluzywna metoda aktywnego odmładzania i odnowy i poprawy kondycji skóry. Radiofrekwencja igłowa to jednoczesne połączenie mechanicznego mikronakłuwania, monopolarnej fali radiowej iż połączenie tych technologii jest obecnie najskuteczniejszą terapią regeneracyjną i odnawiającą wszystkich typów skór, w szczególności wymagających intensywnej terapii przeciwstarzeniowej.

 

Urządzenie MesoTherm posiada
europejski certyfikat medyczny CE.

 

MesoTherm połączył w sobie 6 różnych technologii:

 

  mikrodermabrazje korundową wysokiej mocy połączoną z laserem biostymulacyjnym
  fale radiową monopolarną
  mikronakłuwanie z vacuum
  elektroporacje
  oxyelektroporacje
  drenaż limfatyczny

 

  MesoTherm - Wskazania do zastosowania Mesotherm

MesoTherm jest to metoda, która sprzyja rewolucyjnemu procesowi silnej regeneracji i odnowy skóry. Zabieg z powodzeniem leczy szereg zmian i zaburzeń na skórze twarzy i ciała, jak:

  lifting skór dojrzałych
  zaburzenia złuszczania naskórka
  nadmierne rogowacenie
  łojotok
  poszerzone ujścia gruczołów łojowych
  trądzik
  przyspieszone procesy starzenia
  zwiotczenie skóry
  fotostarzenie
  zaburzenia na tle melaninowym (przebarwienia)
  blizny (również potrądzikowe i zanikowe)
  rozstępy.

Istotą MesoTherm jest synergia działań. Wszystkie procedury zastosowane w urządzeniu możemy dowolnie  łączyć  w zależności od potrzeb  skóry oraz oczekiwań pacjenta.
 

 

  Procedura Abralase - złuszczanie + laser biostymulacyjny

Mikrocząsteczki tlenku glinu zostają podane na powierzchnię skóry przez sterylną głowicę. Kiedy strumień cząsteczek uderzy o powierzchnię skóry, zostaje natychmiast zassany z powrotem do urządzenia wraz z martwymi komórkami naskórka. W tym samym czasie laser diodowy emituje podczerwień, zdolną wnikać głęboko w tkanki skóry. Energia lasera jest pochłaniana przez cytochromy znajdujące się w tkankach. W mitochondriach poszczególnych komórek energia świetlna jest przekształcana w energię komórkową. Jednocześnie dzięki przepływowi światła zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej keratynocytów czego rezultatem jest lepsze odżywienie, poprawa pracy i normalizacja obrotu komórkowego (szybszą produkcją nowych komórek naskórka). System mikrodermabrazji, obecny w aparacie Mesotherm, można stosować przy wszystkich fototypach skóry, w tym fototypach IV, V i VI, dla których niewskazane jest wykonywanie peelingow chemicznych oraz laserowego resurfacingu

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji MesoTherm:
 

  Keloidy (bliznowce),
  Opryszczka w fazie aktywnej,
  Trądzik ropny w fazie aktywnej,
  Chirurgia twarzy do 2 miesięcy przed rozpoczęciem leczenia.


Działania niepożądane:
 

  Lekki rumień,
  Uczucie kłucia w trakcie terapii.

  Procedura Tightening / ujędrnianie: - radiofrekwencja igłowa z vacuum


W tej części zabiegu wykorzystywane jest połączenie fali radiowej monopolarnej, mikronakłuwania specjalną głowicą z mikroigłami, oraz pulsacyjnego masażu próżniowego. Podczas zabiegu skóra jest zasysana do wnętrza specjalnie zaprojektowanej głowicy przez działanie próżni. W tym momencie emitowana jest fala radiowa. Głębokie ciepło diatermii powoduje skurcz i regenerację włókien kolagenowych. Efektem długoterminowym wywołanym przez głębokie ogrzewanie, jest stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, z późniejszym efektem remodelingu twarzy i ciała. Jednocześnie mikroigły wytwarzają w skórze setki mikrokanałów. Mikronakłucia przyczyniają się do neokolagenezy - produkcji nowych włókien kolagenowych w skórze właściwej poprzez mikrouszkodzenia naczyń włosowatych; mikrozakrzepy są najlepszym środowiskiem dla tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Efektem końcowym jest znaczny i długotrwały lifting twarzy i ujędrnienie ciała, zmniejszenie głębokości zmarszczek i widoczna poprawa w przypadku cellulitu.

 

Przeciwwskazania:
 

  Ciąża i karmienie piersią
  Neoplazja
  Leczenie lekami przeciwzakrzepowymi
  Zaburzenia autoimmunologiczne
  Rozrusznik serca oraz metalowe implanty w strefie objętej zabiegiem


Skutki uboczne:
 

  Obrzęk
  Rumień


Procedura Mesoskin: elektroporacja (mezoterapia bezigłowa) połączona z infuzją tlenową.

W ostatniej fazie zabiegu, wykorzystując zjawisko elektroporacji, koncentrujemy się na utworzeniu w skórze kanałów jonowych, które pozwolą na penetrację w tkankach odpowiednich rodzajów serum, zawierających stężone witaminy, aminokwasy, makro- i mikroelementy. Zastosowanie aktywnego tlenu zwiększa dotlenienie, odżywienie skóry i przyspiesza procesy regeneracji skóry. Po elektroporacji i infuzji tlenowej terapeuta zaaplikuje odpowiednią maskę kojącą, a następnie nałoży krem ochronny z filtrami UV.
 

Przeciwwskazania:
 

  Neoplazja
  Rozrusznik serca


Skutki uboczne:

 

  Rzadko nieznaczny rumień
  Lekki dyskomfort w trakcie leczenia


Bezpośrednio po zabiegu możliwy jest rumień i obrzęk. Stan ten trwa zwykle kilka godzin, a uczucie lekkiej nadwrażliwości skóry może trwać do dwóch dni po zabiegu. Efekty zabiegu MesoTherm będą widoczne bezpośrednio po pierwszym zabiegu. Natomiast dla osiągnięcia maksymalnych rezultatów zalecamy serię około 3 zabiegów w serii.