lek. med. Aneta Ptak

 

 

 

  Medycyna estetyczna - Lipofiling - przeszczep tłuszczu
       
Bielsko-Biała Instytut Anti Aging


 

Lipofiling (czyli przeszczep tłuszczu) to zabieg, w którym do poprawy bądź odbudowy kształtu ciała w naturalny i piękny sposób wykorzystuje się własną tkankę. Tłuszcz możemy usunąć z obszarów niepożądanych i przenieść go do miejsc, które go naprawdę potrzebują. Najczęściej wykorzystywany jest do wolumetrii skroni, czoła, policzków, żuchwy, nosa, ust, doliny łez, piersi, pośladków, a także dłoni.

Wraz z wiekiem nasza skóra traci swoją elastyczność, sprężystość i jędrność. Włókna kolagenowe i elastyna zaczynają coraz to słabiej pracować, dlatego zastosowanie własnego tłuszczu jest bardziej naturalną drogą do zdefiniowania na nowo swojego naturalnego piękna.
 

Puregraft - nowoczesna i bezpieczna technologioa przeszczepy tłuszczu

 

Nowoczesna technologia Puregraft do zabiegów przeszczepu tłuszczu to wysoka jakość zabiegów. Puregraft - delikatny i skuteczny system filtracji, oczyszcza tkankę tłuszczową usuwając zanieczyszczenia, dzięki czemu pozostawia wysoce oczyszczoną tkankę przeszczepową z komórkami macierzystymi, które poprawiają jędrność oraz sprężystość skóry. Poprzez pobudzanie fibroblastów przyczyniają się do produkcji kolagenu.

 

Zabiegi lipofilingu - przeszczep tłuszczu Bielsko-Biała Instytut Anti Aging


Puregraft jest systemem zamkniętym, który powoduje utrzymanie tkanki w sterylnym środowisku. W rezultacie uzyskuje się bezpieczny zabieg i bardziej przewidywalne efekty.  

 

  • Liposukcja - tłuszcz jest pobierany z okolic takich jak brzuch, uda, biodra
     
  • Oczyszczanie - Twój tłuszcz jest oczyszczany w systemie Puregraft w celu usunięcia uszkodzonych komórek, krwi, lipidów i nadmiaru płynów zebranych podczas liposukcji
     
  • Wstrzyknięcie - Oczyszczony tłuszcz jest ostrożnie wstrzykiwany w wybrane miejsce dla osiągnięcia bardziej pełnego wyglądu

Zabieg Lipofilingu - bezpieczny przeszczep tłuszczu:

 

» Zabieg trwa zazwyczaj 1 - 3 godzin

» Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym

» Pacjent wychodzi do domu tego samego dnia

» Lekkie aktywności fizyczne można podjąć po tygodniu od zabiegu,
   normalne aktywności w przeciągu 2 tygodni.

Puregraft - zastosowanie i działanie

Przeszczep tłuszczu czyli lipofiling zabiegiem wykonywany w Bielsku-Białej